طرح‌های مهم حوزه جوانان به جوانان سیستان و بلوچستان واگذار می‌شود

منتخب طرح‌های مهم حوزه جوانان به جوانان سیستان و بلوچستان واگذار می‌شود

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جوانان سیستان و بلوچستان پاک دست‌ترین جوانان کشور هستند، اظهار داشت: ما با اعتماد کامل طرح‌های مهم را به آنها واگذار می کنیم، ثابت شده است که آنها جوانانی شریف، باهوش، خلاق و کاملا آگاه به کار هستند.

 
به گزارش خانه جوان مجازی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در مراسم اختتامیه پویش ملی حمایت از تولید فیلم کوتاه (ماکا) با تشکر از همه دست اندرکاران این پویش گفت: تشکر اصلی من از خود جوانانی است که هم ایده، هم ساخت و هم اقدام و عملیات این پویش ملی را انجام دادند و ما فقط به عنوان حامی در کنارشان بودیم.

وی با بیان این که نتوانستیم آن طور که شایسته است در این مدت کوتاه در کنار جوانان این استان باشیم، افزود: از ورود جوانان به عرصه هنر خوشحالیم چون کشور برای جوانان است و باید توسط خود جوانان ساخته شود.

معاون امور جوانان با تاکید بر این که هنر، ابلاغی و حاکمیتی نیست، تصریح کرد: هنر واگویه‌ای انسانی است که خدا آن را به بنده بخشیده و نمی توان برای آن سیاستگذاری کرد بلکه خود جامعه هنر و هنرمند آزاد اندیش است که می تواند هنر فاخر و غیر فاخر را تفکیک و هنر خود را ارتقا دهد.

وی با اشاره اتفاقات خوب هنری در حوزه جوانان، گفت:  سال گذشته هفته فیلم ازدواج را در هفته ازدواج برگزار کردیم که در این هفته بجای تولید اثر، تمام فیلمهای با موضوع خانواده و ازدواج بعد از انقلاب را مرور و فیلم‌های شاخص را به طور رایگان اکران و سپس با نگاه روانشناسی و مشاوره زندگی نقد کردیم. در این رویداد به دنبال این بودیم که بگوییم کار خوب همیشه دیده می شود و نباید فقط به سمت اقتصاد رفت.

تندگویان با اشاره به پویش فیلم کوتاه ماکا گفت: اتفاق خوب این پویش و طراح این موضوع، مدل ساخت و هدفمندی این پویش براساس نیاز استان بود که مدل جدیدی بود و امیدواریم الگوی مناسبی برای سایر رویدادهای مشابه باشد.

وی با بیان این که عرصه فیلم مستند، عرصه ای خاص است، اظهار داشت: اگر این مدل پویش فیلم کوتاه ماکا الگو قرار بگیرد و بتوانیم فیلم‌های مستندی بسازیم تا آنچه را می‌خواهیم درست و شایسته معرفی کنیم، اتفاقات خوبی رقم می خورد.
 
معاون امور جوانان با بیان این که استان سیستان و بلوچستان از ابعاد مختلف گستردگی جغرافیایی، قومی، فرهنگی و... با پنج استان برابری می کند افزود: این استان ناشناخته مانده و در فیلم‌ها به صورت درست به آن پرداخته نشده است.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان محروم نیست بلکه ما از درک استعدادها و دارایی ها و این همه خوبی، امنیت و آرامش آن محرومیم.

تندگویان با بیان این که سیستان و بلوچستان مردم بی نهایت صبور و با محبتی دارد، افزود: جوانان این استان پاک دست ترین جوانان کشور هستند و ما با اعتماد کامل طرح های مهم را به آنها واگذار می کنیم و ثابت شده است که جوانانی شریف، با هوش، خلاق و کاملا آگاه به کار هستند.

وی با اشاره به ضریب هوشی بالای بچه های منطقه دشتیاری گفت: این ضریب هوشی نه تنها در ایران بلکه بنا بر پژوهش های بین المللی، بالاتر از استاندارد جهانی است که در این راه شهید حسین علیمرادی قدم های بزرگی برای ساخت مدارس متعدد در این منطقه برداشت و حتی جانش را هم در این راه گذاشت.

تندگویان با انتقاد از وعده و وعید دادن برخی از افراد به جوانان، گفت: این وعده و وعیدها در شان جوان ایرانی نیست و باید به جای آین وعده ها به جوانان اجازه کار کردن در بخشهای مختلف داد.

وی با تاکید بر تغییر گفتمان جوانان، اظهار داشت: جوانان باید مدیر اجرایی باشند و موضوع مشاورین جوان یک بحث انحرافی است.

معاون امور جوانان با اشاره به عضویت یکی از جوانان اهل تسنن سیستان و بلوچستان در هیات مدیر مجمع ملی جوانان کشور گفت: این انتخاب خود سمن های جوانان کشور بود و باعث افتخار همه ماست‌.

وی بار دیگر با اشاره به پویش ملی فیلم کوتاه ماکا اظهار داشت: هر جا به جوانان اجازه ایده پردازی، خلاقیت و کار آزادانه دادیم و هدایت و مشاوره درست داشتیم دستاوردهای خوبی کسب کرده ایم که امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.